13
вер.

5 ключових заходів на шляху свиногосподарства до компартменту

«Статус компартменту — запорука того, що свиногосподарство зможе продовжувати свою роботу, незалежно від епізоотичної ситуації навколо. Це гарантія того, що захищеність (біобезпека) ферми — на найвищому рівні і це оцінено компетентним органом», — зазначив Віталій Башинський, міжнародний консультант, ветеринарний експерт ФАО/ЄБРР.

Ґрунтовне обговорення особливостей цього механізму захисту відбудеться в ході семінару «Африканська чума свиней — транскордонне захворювання. Значення біобезпеки для запобігання зараження свиногосподарств». Подія відбудеться 18 вересня у Києві та 20 вересня у Харкові. Організатори заходу — Асоціація «Свинарі України» спільно з експертами Університету Пердью (США).

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

Головні вимоги щодо отримання статусу компартменту — забезпечення господарством заходів, які унеможливлюють занесення збудника хвороби на територію свиноферми. Наприклад:

  1. непроникна або двоконтурна огорожа, яка інспектується з регулярною періодичністю на непроникність;
  2. згодовування виключно кормів, які унеможливлюють занесення збудника (оброблені термічно або виготовлені з еквівалентним ефектом та контрольованим зберіганням);
  3. унеможливлення перетину периметру підприємства будь-ким із осіб, які не проходили санітарний пропускник;
  4. санітарний пропускник з чітко розмежованими чистою та брудною зонами, який має фізичну перепону між ними;
  5. обов’язкове перевдягання до нижньої білизни всього персоналу, який працює всередині периметру.

«Обов’язковою і особливою умовою отримання компартменту буде доведення статусу повної відсутності збудника на території господарства. Тобто, це регулярні дослідження поголів’я на відсутність збудника АЧС із репрезентативністю 99,6%.

Найскладніша до виконання вимога компартменту – це взаємозв’язки із господарствами, які не можуть бути нижче статусу цього господарства. Тобто, або господарство повинно працювати в закритому режимі без будь-яких зовнішніх зав’язків з іншими гравцями ринку, або в Україні з’являться господарства, які будуть мати статус компартменту, та будуть взаємодіяти між собою», — пояснив Віталій Башинський, міжнародний консультант/ветеринарний експерт ФАО/ЄБРР.

Нагадаємо, фахівці Асоціації «Свинарі України» спільно з експертами Держпродспоживслужби, ФАО та представниками бізнесу розробили нову редакцію Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Серед основних змін проекту — впровадження компартменту. Це — оцінка ступеня захисту господарства (біобезпеки) компетентним органом. Якщо рівень біобезпеки свиногосподарства відповідає вимогам, незалежно до епізоотичної ситуації навколо, воно зможе продовжити свою роботу, зокрема й реалізувати продукцію за кордон.

Контактна інформація:

Тел.: +38067 508 67 30, Наталія

E-mail: vershigora_n@dykun.com.ua

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.