11
вер.

Глобальний ринок м’яса: ціни слабші ніж у 2017-му

Порівняно з 2017-м, цьогоріч ціни на глобальному ринку м'яса слабші. Про це свідчить помісячна зміна індексу цін FAO на м’ясо. Так, у серпні показник дещо підвищився у порівнянні з липневим рівнем, проте на 4,6 відсоткових пункти відстає від минулорічного рівня. Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

«Своєю реабілітацією в останній місяць літа індекс завдячує зокрема і пожвавленню попиту на свинину з боку Китаю та укріпленню закупівельних цін серед основних Європейських виробників свинини», — коментують в АСУ.

ЄС. Відчутний вплив на пропозицію свиней на європейських ринках мала літня спека. Починаючи з другої декади серпня тамтешні ціни «рушили» вгору, у відповідь на жвавий попит з боку заготівельників. Наприкінці літа цінова позначка сягнула 1,54 євро/кг забійною вагою (+5% за 4 тижні). Країни-учасниці ЄС поступово нарощують виробництво, про що свідчить вища ціна на 10% у минулому році. При цьому, експорт за першу половину 2018-го був досить млявим і не став надто активною підтримкою для закупівельних цін.


Бразилія. Жвавіший експорт та активніший попит переробників висхідному руху закупівельних цін на живець. Та вони все ж «не дотягують» до рівня котирувань минулорічного серпня: 0,75-0,9 дол. США/кг — у 2018-му, проти 1,2-1,3 дол. США/кг — у 2017-му. У більшій мірі це наслідки заборони поставок свинини до Росії. Минулоріч туди направили близько 40% сукупних обсягів експорту свинини з Бразилії.


Росія. Впродовж другого та третього кварталів цінова ситуація покращується. Так, у середині серпня ціни на свиней забійних кондицій склали 123 руб./кг (максимум за останній рік, +12% до рівня 2017-го).


Китай. Не дивлячись на скромніший імпорт свинини, ціни в 2018-му у Піднебесній були нижчими ніж роком раніше. Та, виявлення та поширення АЧС у країні стимулювало відновлення внутрішніх котирувань. Заборона перевезення живих свиней з АЧС-позитивних регіонів відчутно послабило пропозицію та сприяло зростанню цін. В середньому по країні вони додали 7% упродовж серпня та перетнули позначку у 2 дол. США/кг. Експерти очікують, що на цьому висхідний рух цін не зупиниться.


США. Тут ціни на свинину зазнали найвідчутнішого послаблення. У серпні 2017-го закупівля варіювала в межах 1,4-1,8 дол. США/кг, то у 2018-му — за кілограм свинини давали менше 1 дол. США. Тиску на конкурентоспроможність американської свинини додають зростання внутрішнього виробництва, зміна митних тарифів з боку Китаю (50% до митної вартості імпортованого продукту) та Мексики (10%, відповідно) у відповідь на аналогічні заходи з боку Штатів. Тож, свинарям у США зараз непереливки.


Канада. Оскільки цінова ситуація на цьому ринку часто перекликається зі США, в серпні канадські котирування «провалилися» до 0,8 дол. США/кг. Хоча оператори Канади мають суттєву перевагу, порівняно з колегами зі США, зокрема через відсутність додаткових мит на зовнішніх ринках, все ж «тарифні війни» не оминули і їх.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.