3
серп.

​Завозити товарних поросят з Данії буде дешевше

Вчора під зустрічі господарства-учасники Асоціації «Свинарі України» й представники Держпродспоживслужби обговорювали змінений Наказ №71*, набуття чинності якого допоможе значно здешевити вартість завезення користувальних свиней (товарних поросят) в Україну, зокрема з Данії.

Як зазначають в Асоціації «Свинарі України», цей документ має низку позитивів для свинарів, які матимуть потребу закупити поголів’я:

  • Інспектор не виїжджатиме на відбір тварин до країни-експортера. Передбачене створення реєстру свиногосподарств, з яких дозволені поставки. Їх періодично перевірятиме компетентний орган.
  • Кількість лабораторних досліджень і на території постачальника, і в Україні може бути зменшена до 10%, що зніме значне фінансове навантаження на імпортера.
  • Сперму можна буде завозити не лише в замороженому вигляді».

Наразі, співпраця щодо імпорту поросят з Данії — економічно невигідна, адже згідно з діючим ветеринарним сертифікатом між країнами, обов’язковими є лабораторні дослідження 100% поголів’я в Україні. А це додаткові витрати у розмірі близько 1000 грн/голова.

«Робота щодо узгодження зміненого Наказу з усіма країнами-учасницями СОТ велася понад два роки. Нарешті цей етап завершений, почалися процедури погодження в Україні. Очікується, що документ набуде чинності вже до кінця року», — додають в АСУ.

*Змінений Наказ №71 — Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки». Ознайомитися з текстом Наказу.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.