22
черв.

​Впровадження вимог добробуту свиней матиме позитивний економічний ефект

Дотримання вимог благополуччя свиней на свинокомплексах може підвищити прибутки господарства. На цьому наголосила Хелін ван де Вейр, консультант із питань благополуччя тварин із Великобританії під час Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство»

«Належне утримання свинопоголів’я, відповідно до європейських вимог щодо добробуту тварин, означає кращі виробничі показники. Так, свині здоровіші, швидше набирають масу, оскільки свиноматки швидше повертаються в охоту, можна отримати більше опоросів, гнізда більші та сильніші, менше вибракуваних тварин, більше поросят на свиноматку на рік», — прокоментувала пані ван де Вейр під час свого виступу в ході Бізнес-секції Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

За словами експерта, вимоги щодо поліпшення умов утримання промислових тварин продиктована споживачами, які виступають за гуманність у фермерстві.

«Вимоги щодо добробуту свиней стосуються всіх етапів виробництва та охоплюють всі аспекти, починаючи зі щільності поголів’я у загоні, утримання поросних свиноматок, завершуючи обрізанням хвостів, сточуванням зубів у поросят тощо. Всі ці маніпуляції регулюються Директивами ЄС, де чітко прописано вік тварин, дозволені процедури тощо. Наприклад, поступова відмова від обрізання хвостів, сточування зубів у результаті дасть кращий стан здоров’я завдяки меншій кількості точок доступу патогенів до організму. Відтак, потреба у використанні антибіотиків для лікування знизиться, що важливо для глобального тренду зменшення застосування антимікробних препаратів», — розповіла пані ван де Вейр.

«Звісно, на перших порах впровадження нових вимог потребуватиме фінансових вливань. Наприклад, у ЄС станом на 2010-й рік, загальні річні витрати на дотримання законодавства щодо добробуту по всьому харчовому ланцюгу оцінили у 2,8 млрд євро (2% від реалізації тваринницької продукції). Не зважаючи на витрати, цей крок значно підвищив стандарти добробуту сільськогосподарських тварин», — додала експерт.

Як коментують в Асоціації «Свинарі України», в рамках асоціації з ЄС наша країна зобов’язана впровадити вимоги щодо благополуччя с.-г. тварин. Частина з них прописана у «харчовому» законодавстві, яке вже набуло чинності. Йдеться про ЗУ „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів“. Він встановлює гігієнічні вимоги до всіх операторів ринку, зокрема й свинарів, які передбачають перелік вимог до утримання свинопоголів’я. Щоб допомогти гравцям свинарської галузі з реалізацією вимог законодавства на практиці, спільно з фахівцями Проекту USAID «Агросільрозвиток» експерти АСУ розробили «Настанови щодо виконання гігієнічних вимог до операторів ринку, які здійснюють первинне виробництво».

Нагадаємо, Х Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство» відбувся 5 червня 2018-го у Києві. Організаторами події виступила Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада, агроконсалтингова компанія Dykun. Цьогоріч до події долучилися понад 700 учасників, 400 з яких — представники вітчизняних свиногосподарств.

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).