13
бер.

Розробка Техінструкцій з поводження з гноєм свиней триває

Завершився другий етап реалізації грантової програми Проекту USAID «Агросільрозвиток», в рамках якого відбувається розробка Технічних інструкцій щодо поводження з гноєм. Над документом працюють незалежні експерти та фахівці Асоціації «Свинарі України».

Результатом другого етапу роботи над інструкціями стала підготовка звіту, у якому перелічені сучасні наземні технології збереження й утилізації гною.

Чергова робоча зустріч відбулася наприкінці лютого, під час якої учасники домовилися зосередитися на технологіях, доступних в Україні:

  • Біотермічне знезараження гною — зберігання/відстоювання у лагунах чи гноєзбірних ємностях.
  • Сепарація й подальша обробка рідкої та твердої фракцій.
  • Компостування.
  • Технологія прискореного компостування гною, за рахунок додавання бактерій чи речовин хімічного походження.
  • Виробництво біогазу.

Зауважимо, що Технічні інструкції щодо поводження з гноєм розробляються в рамках імплементації ЗУ № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Він має набути чинності вже в квітні цього року. Технології, включені до ТІ, мають бути обов’язково підтверджені практикою і відповідати нормам знезараження гною. Відтак, використовуючи їх, господарство зможе підтвердити під час перевірки, що поводиться із гноєм в рамках Закону.

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток») фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має на меті сприяння комплексному і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку сільського господарства України.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 38 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.