7
лют.

Ветеринари західних областей долучилися до проекту ФАО

Ветеринарні фахівці Закарпатської області взяли участь у вправах-симуляціях з ліквідації спалаху АЧС, які відбулися 6 лютого в Ужгороді. Ще одна подія відбудеться 8 лютого у Львові.

Ці практичні семінари відбуваються в рамках проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: II етап». Вони об’єднують фахівців ветеринарної медицини різних рівнів: національного, обласного, районного та ветлікарів свиногосподарств, експертів Держпродспоживслужби, ДНІДЛВСЕ*. Метою симуляцій є розвинути потенціал з управління спалахом африканської чуми свиней, поліпшити взаємодію між ветеринарними відомствами різних рівнів, фахівцями свиногосподарств.

Проект існує й реалізується за сприяння ФАО та ЄБРР у співпраці з Асоціацією «Свинарі України» та ДНДІЛВСЕ, за сприяння Держпродспоживслужби.

Під час вправ-симуляцій в Ужгороді національний експерт ФАО Володимир Поліщук пояснив різницю між генотипами вірусу АЧС:

«На сьогодні виявлено 7 генотипів вірусу АЧС. Кожен із них має свою особливість. Генотип 2, який побутує в Грузії, Росії, Україні і вже Європі — високопатогенний, тобто має високий ступінь смертності. Але, порівняно з генотипом 1 він не є високонтагіозним. Тобто не відбувається миттєвого зараження. Є навіть випадки, коли в одному приміщенні одна свиня захворіла, а в іншої — не спостерігається клінічних ознак».

Крім того, експерт наголосив, що зараження свиней АЧС — насамперед відповідальність власників тварин. А знайдений труп свині/вепра — знаходиться у віданні територіального органу, який уже повідомляє ветслужбу про випадок.

*ДНІДЛВСЕ —Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 38 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій. Асоціація свинарів разом з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Європейським банком з реконструкції та розвитку (ЄБРР) реалізують проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).