10
лип.

М'ясо: яка цінова ситуація у світі?

Індекс цін на м’ясо FAO у червні сягнув позначки 175,2, підвищившись на 3,2 пункти у порівнянні з травневим показником. Висхідний рух цього показника відзначається упродовж усього періоду з початку року. В наслідок цього упродовж першого півріччя показник зріс на 11 відсоткових пунктів.

Про це повідомляє Аналтичний відділ АСУ за даними FAO.

Обмежена пропозиція експортної продукції з боку Океанії на тлі високого попиту слугувало підтримкою та причиною росту цін на яловичину та баранину. Водночас, на котирування пташатини досі впливають побоювання поширення пташиного грипу в Європі, Азії та Африці. Досить жвавий попит з боку країн-імпортерів на тлі відносно помірної пропозиції сприяв підйому глобальних цін на свинину.

Динаміка індексу цін на м’ясо FAO

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними fao.org

Так, ринки свинини ЄС протягом червня були відносно збалансованими. Попит з боку трейдерів та активність внутрішнього ринку не були надмірними, що дозволило цінам рухатись у боковому тренді. Лише на у південних країнах — Іспанії, Італії, Португалії — ціни зазнали відчутнішого приросту (+2-3,3% у порівнянні з середнім рівнем за травень) за рахунок збільшеного попиту з боку туристів та вповільненого приросту живої ваги тварин через спекотні погодні умови, що обмежувало обсяг наявної пропозиції.

У США наявні обсяги свинини «з апетитом» поглинають нові виробничі потужності м’ясопереробних підприємств, а внутрішній споживач лояльніший до м’яса свиней, яке більш ніж вдвічі дешевше за яловичину. Дещо повільніше зростають ціни на свиней на суміжному канадському ринку: середня ціна у червні на 8% вища ніж у травні, тоді як в США різниця складає 13%.

Після 10%-го просідання цін у травні, червневі ціни на свиней забійних кондицій у Китаї були відносно сталими. Проте вже у другій половині року очікують на їх зростання спричинене посиленим попитом у розпал туристичного сезону. В цей же період наслідки посилення екологічних вимог щодо передислокації свиноферм можуть стати відчутнішими.

Ціна на живець свиней у Росії протягом червня залишалася відносно сталою, проте послаблення курсу рубля спричинило пониження цін на свинину в доларовому еквіваленті.

Внутрішня ціна на свинину живою вагою у Чилі зросла на 2,7%. Неостанню роль у цьому відіграв експорт свинини, основними зовнішніми каналами збуту якої є одні з найпривабливіші ринки Сходу — Китай та Південна Корея.

Ціни в Бразилії відчутно послабились, знаходячись під тиском наслідків корупційного скандалу щодо акредитації експортерів м’яса. Так, упродовж червня внутрішні котирування понизились до позначки 1 дол. США/кг, що на 8% менше ніж місяцем раніше. Зазначимо, що пониження доларового еквіваленту цін пришвидшила девальвація реала, яка дещо посилилась у перший місяць літа.

Середні ціни на живець свиней в окремих країнах у червні 2017-го та їх зміна проти середніх цін травня

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними pig333.com

Середні ціни на свинину забійною вагою в окремих країнах у червні 2017-го та їх зміна проти середніх цін травня

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними pig333.com

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 35 господарств, маточне поголів’я яких становить 35% від загальнодержавних обсягів. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій. Крім того, об’єднання виступає організатором освітніх та інших галузевих подій, наприклад Конгресу «Прибуткове свинарство».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.