8
черв.

Свинарі і м’ясопереробники готові продовжувати обговорення співпраці — Рожко

Під час ІХ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», який відбувся днями у Києві виробники свинини і м’ясопереробники обговорили умови роботи на ринку.

За словами учасника дискусії, директора ТОВ «Прилуки-ГарантБуд» Дмитра Рожка, розмова видалася конструктивною, проте говорити ще є про що:

«Як на мене дискусія була дуже вдалою. До обговорення доєдналися ті, кому не байдужа нормальна робота ринку, хто готовий шукати консенсус.

Я переконаний, що це не останній круглий стіл щодо цього питання. Обговорювати ще є що. А враховуючи те, що всі, хто працює на ринку — в одній „упряжці“, то до дискусії треба залучати і рітейл, почути думку представників цього сегменту».

Крім того, пан Рожко наголосив на важливості переходу до розрахунку за забійною вагою свиней з урахуванням якості туш. На його думку, така методика перевірки якості м’яса стимулюватиме виробника до покращення якості продукції, а переробникові забезпечить роботу тільки з перевіреними контрагентами.

«За результатами голосування учасників дискусії, 79% готові перейти на розрахунок за забійною вагою та якістю туш. Тобто розуміємо, що люди готові змінювати умови роботи та переходити до прогресивніших стандартів, широко вживаних в світі», — підкреслив Дмитро Рожко.

Конгрес «Прибуткове свинарство» — одна з наймасштабніших галузевих подій не лише в Україні, але й за її межами. Майданчик для відвертої розмови про все, що стосується вітчизняної галузі свинарства. Серед учасників — свинарі, кращі українські та закордонні фахівці у царині свинарства, представники держави, експерти міжнародних організацій. Цього року захід відбудеться 6 червня у виставковому центрі «АККО Інтернешнл». Організатори заходу — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада і консалтингова компанія DYKUN.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 35 господарств, маточне поголів’я яких становить 35% від загальнодержавних обсягів. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій. Крім того, об’єднання виступає організатором освітніх та інших галузевих подій, наприклад Конгресу «Прибуткове свинарство».

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).