7
черв.

Ветеринарний супровід свиногосподарств за підтримки USDA та АСУ

П’ять свиногосподарств із областей, наближених до зони бойових дій, або тих, що були в окупації, отримують ветеринарну консультаційну підтримку з метою підвищення статусу здоров’я стада.

Для підприємств, які безпосередньо постраждали від війни (зазнали руйнувань, певний час виживали в умовах окупації, були змушені скорочувати поголів’я), Асоціація «Свинарі України» (АСУ) та Міністерство сільського господарства США (USDA) у рамках другого етапу проєкту «Збереження здоров’я тварин в Україні» передбачили консультативну підтримку спеціалістів ветеринарної медицини. Для її реалізації залучили провідних експертів з питань ветеринарії в Україні.

Кінцевою метою проєкту є покращення здоров’я стада та виробничих показників до такого рівня, коли підприємство зможе додатково отримувати 1,5–2 поросяти на свиноматку на рік, що у масштабах діяльності цих господарств еквівалентно додатковому виробництву 8,5 тис. т свинини на рік.

У рамках програми передбачено регулярні візити на ферми. Перші з них вже відбулися. Проходили вони у форматі ветеринарного аудиту, який дозволив виявити основні питання, над якими варто далі працювати, і сформувати план дій, потрібних для досягнення поставлених цілей.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.