14
лист.

Український свинарський бізнес проти того, щоб стати майданчиком для випробовування в'єтнамської вакцини проти АЧС

Сьогодні в Україні активно обговорюється питання реєстрації вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС), яку виготовляють у НР В'єтнам.

Той факт, що вакцину розроблено після багатьох років наукових випробувань, не може не вселяти оптимізму. Однак оптимізм вітчизняної свинарської спільноти поміркований. Адже сьогодні безпечність цього препарату не доведено Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин -- міжурядовою організацією, яка відповідальє за поліпшення здоров'я тварин у всьому світі. Для України, враховуючи її євроінтеграційні наміри та гармонізацію вітчизняного законодавства з нормативною базою ЄС, у тому числі в частині здоров’я тварин та безпечності харчової продукції, вирішальним буде також рішення Європейського агентства з безпечності харчових продуктів (EFSA).

Варто також враховувати, що застосування на території України вакцини, яка не зареєстрована в країнах-партнерах, матиме серйозні наслідки для зовнішньої торгівлі — спричинить експортну ізоляцію вітчизняного свинарства. Вакцина в'єтнамського виробництва є живою, а нинішні діагностичні методи, не дозволяють розрізнити, чи тварина інфікована польовим, чи вакцинним вірусом. Відтак, щеплені свині будуть мати статус АЧС-позитивних, а отже, вся продукція з умістом свинини буде заборонена до вивезення на межі нашої країни.

Пройшовши раунди обговорень з з провідними вітчизняними та міжнародними експертами, а також національним компетентним органом, свинарські підприємства, які входять до Асоціації «Свинарі України» та забезпечують понад 60% промислової свинини, сформували позицію щодо ініціативи зареєструвати вакцину проти АЧС в'єтнамського виробництва в Україні, яку викладено у Відкритому зверненні.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.