11
жовт.

Україна та Данія посилюють співпрацю в царині свинарства

Данський підхід до свинарства значною мірою вплинув на формування сучасного свинарства в Україні та продовжують відігравати вагому роль у його розвитку. Семінар «Агросектор — мотор співпраці майбутнього: Україна і Данія», що відбувся 10-го жовтня у м. Львів, сприяв поглибленню такої співпраці між країнами.

Таку ініціативу підтримали та офіційно відкрили захід Посол Королівства Данія Оле Егберг Міккельсон, міністри сільского господарства України та Данії Микола Сольський та Джейкоб Єнсен, в.о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко та директор Данської ради з питань сільського господарства Мерете Юл.

Вітчизняні виробники свинини та рослинницької продукції познайомилися із інноваційними рішеннями данського бізнесу та опціями залучення фінансування для подальшого розвитку. Подію організували Посольство Королівства Данія в Україні та Данська рада з питань сільського господарства та продовольства за сприяння Асоціації «Свинарі Україні» (АСУ) та Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

У ході сесії, присвяченої виробництву свинини, віце-президент профільної Асоціація Олександра Бондарська підкреслила цінність данського досвіду для операторів українських свиногосподарств: «Низка данських свинарських компаній не тільки роблять вагомий внесок у продовольчу безпеку та економіку країни, а й завдяки успішному втіленню кращих виробничих практик задає орієнтири успішного господарювання для колег по галузі». Крім цього, пані Бондарська окреслила поточний стан галузі та ключові бар'єри для подальшого розвитку: «Брак кадрів та обмеженість можливостей фінансування проєктів розвитку є найбільш поширеними проблемами для свиногосподарств. Це накладається на ризики, пов'язані з війною, в тому числі — необхідність „страхуватися“ від невизначеності на ринку кормів, вирішувати задачі безперервного енергозабезпечення. Утім, по мірі відновлення виробничих потужностей перед операторами постануть нові, пов'язані зі зниженням ємності внутрішнього ринку та доступу до зовнішніх».

У ході робочої програми заходу, учасники ознайомилися із досвідом Данії із зниженням впливу на довкілля та практичними рішеннями, що дозволяють цього досягнути, перевагами використання данської генетики та можливими фінансовими рішеннями для українського бізнесу. Перспективи подальшої співпраці обговорили у ході b2b-сесій та неформального спілкування.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.