10
жовт.

Вересень: жвавіший імпорт свинини на ринок не вплинув

На початку осені активність зовнішніх поставок свинини зросла, проте істотно на ринок не вплинула, констатують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Згідно з попередніми даними митної статистики, упродовж вересня до України надійшло 2,16 тис. т свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД 0203) сукупною вартістю 5,5 млн дол. США. Незважаючи на пожвавлення імпорту у вересні проти попреднього місяця (+66%), значного впливу на ринок та цінову ситуацію на ньому це не мало: 

«Внутрішні котирування на ринку свинини не відчули критичного тиску з боку імпортної м’ясної сировини. Хоча за перший місяць осені завезли майже на 2/3 більше імпортованої свинини, ніж у серпні, присутність такої свинини пройшла для більшості гравців ринку непоміченою, а брак пропозиції підтримав середні внутрішні ціни»,прокоментували в галузевому об’єднанні.

Аналітики Асоціації відзначають незначне відхилення митної вартості імпортованої свинини: «Середньозважена ціна кілограма завезеної свинини за вересень склала 2,55 дол. США/кг, що на 3 центи/кг вище за показник попереднього місяця. Лідируючі позиції серед країн-постачальниць зберігають Данія, Нідерланди, Бельгія та Канада».

«За підсумками трьох кварталів 2023-го цьогорічний імпорт учетверо менший ніж роком раніше: 9,95 тис. т проти майже 41 тис. т у січні-вересні 2022-го. Тож питома вага свинини іноземного походження складає близько 2% сукупної ємності ринку чи 3-4% вітчизняного промислового виробництва цього виду м’яса»,повідомляють аналітики АСУ. 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.