21
бер.

«Оптимістичний» споживач: українці почали активніше їсти свинину

У лютому 2017-го споживчі настрої населення стали оптимістичнішими, порівняно з початком року. Про це свідчить відповідний моніторинг агенції GfK, повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

Так, очікування пониження курсу національної валюти та зростання цін послабилися і зупинилися близько рівня, який спостерігався у жовтні та грудні минулого року, відповідно.

Як наголошують експерти, споживчі оцінки особистого матеріального становища у лютому виявилися кращими ніж на початку 2017-го. Хоча цей показник «програвав» максимальним значенням попереднього року, який спостерігався у червні 2016-го. Так, в останній місяць зими відповідний показник додав 2,4 пункти та закріпився на позначці, що на 1,4 пункти вища ніж у аналогічний період минулого року.

Варто зазначити, що індекси очікування девальвації та інфляції нижчі ніж рік тому.

Як відомо, оптимістичніший покупець має кращі апетити, зокрема на свинину. Про деякий приріст споживання м’яса свиней свідчать оновлені баланси попиту і пропозиції Економічного дискусійного клубу. За січень-лютий поточного року українці з’їли 158 тис. т свинини та м’ясопродуктів з неї чи на 1,3% більше ніж за відповідний період 2016-го. Хоча пташатина на 9,5% «популярніша» за свинину, проте цього м’яса у раціоні українців поменшало на 8,5%, порівняно з минулим роком.

Динаміка індексів, що впливають на споживчу активність населення України у 2015-2017 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними GfK


Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 35 господарств, маточне поголів’я яких становить 35% від загальнодержавних обсягів. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.