30
трав.

За підтримки Програми USAID АГРО, українські виробники свинини вивчатимуть сучасні виробничі моделі для відновлення галузі

Внаслідок війни вітчизняне свинарство втратило близько 12% поголів'я, а внутрішній ринок недоотримав понад 100 тис. т свинини у 2022. Водночас, сектор залишається важливим для забезпечення населення продуктами харчування та економічної активності у сільській місцевості.

Більш ефективні та сучасні виробничі моделі сприятимуть відновленню свинарства та його довгостроковому розвитку в Україні. Підприємці готові нарощувати потужності виробництва продукції свинарства через впровадження таких сучасних моделей, зокрема на основі досвіду США. Йдеться насамперед про контрактування: бізнес-відносини між фермою-маточником та відгодівельником, коли останній отримує фіксовану плату за відгодівлю товарного поголів'я на замовлення маточника. Маточник при цьому забезпечує відгодівельника кормами і ветеринарним супроводом. Фактично, більшість свиней у США вирощують саме за такою моделлю.

Щоб краще зрозуміти, як модель працює на практиці, яка її економічна складова та юридичні аспекти, десять підприємств-учасників Асоціації «Свинарі України» візьмуть участь у навчальному турі до США, що відбудеться за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО). Програма візиту включає низку зустрічей з власниками місцевого свинарського бізнесу, експертами галузі, провідними фахівцями з питань технологій вирощування та здоров’я свиней.

7−9 червня група візьме участь у найбільшій виставці в галузі свинарства у США World Pork Expo 2023, де представить Україну на стенді Асоціації «Свинарі України».

Також в рамках візиту запланована низка офіційних зустрічей, у тому числі з Міністерством сільського господарства США, представниками сенаторів у Вашингтоні та Міністром сільського господарства штату Айова. На зустрічах обговорюватимуть стан українського сільського господарства, в першу чергу свинарства, а також можливу співпрацю Асоціації «Свинарі України» з ключовими операторами сектору в США.

 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.