18
трав.

Ринок живця: 20-й тиждень

У середині травня ціни на живець свиней забійних кондицій змінили напрямок руху під впливом сезонних чинників, констатують в Асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу.

Після «відкату» у першій половині місяця, котирування на вітчизняному ринку свинини відновили висхідний рух у середині травня. Так, у ході торгів минулої п’ятниці оператори скорегували ціни закупівлі на 1,5-3,5 грн/кг, тож більшість товарних партій цього тижня реалізували в межах 74-75 грн/кг. Хоча епізодично в Центрі зустрічалися ціни на рівні 43,5 грн/кг, проте на Заході ціни тяжіли до максимальної цінової позначки, тож середньозважена ціна цього тижня зупинилася на рівні 74,8 грн/кг (+4,1% до попереднього показника).

Представники м’ясопереробної галузі відзначають, що минулі вихідні стали офіційним стартом сезону пікніків. Утім пожвавлення закупівельної активності виробники свинини відчули ще до активізації роздрібної торгівлі: вже попереднього тижня оператори отримували запити на додаткові товарні партії. Подальша цінова динаміка значною мірою залежатиме від перебігу торгівлі, вважають заготівельники. Проте в умовах обмеженості внутрішньої пропозиції та сезонного пожвавлення споживчої активності на ринку свинини, передумов для зниження цін наразі не спостерігають. 

З результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін від переробників зможете ознайомитися у цій рубриці.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.