10
трав.

Завершився другий модуль ветеринарної школи

9-го травня Асоціація «Свинарі України» у співпраці з Міністерством сільського господарства США (USDA) завершила другий модуль навчального курсу для спеціалістів свиногосподарств.

Спікери під час другого модуля зосередилися на двох основних питаннях, — хворобах шлунково кишкового тракту свиней, підходах до їх діагностики, а також репродуктивних хворобах свиней.

У своїй презентації доктор ветеринарної медицини Університету штату Айова Джастін Браун наголосив, що шлунково-кишкові патогени в жодному випадку не можна визначити за консистенцією, кольором і запахом фекалій — такі клінічні ознаки можуть бути підказкою щодо діагнозу. Вік свині також є важливим, оскільки залежно від вікових груп можна визначити який патоген може більше проявлятися чи ні, але для правильного діагнозу необхідні лабораторні дослідження.

Цю ж думку підтримав Томаш Трела, д.в.н., член Американської асоціації лікарів ветеринарної медицини (Польща), який в тому числі наголосив, що варто звертати увагу не на лише клінічні симптоми кишкових інфекцій, а й на допоміжні фактори, такі як гігієна, годівля, умови утримання тварин та догляд за ними. А також, наголосив на моніторингу інфекцій шлунково-кишкового тракту, який має бути регулярною практикою контролю та профілактики розладів ШКТ у сучасному свинарстві.

У свою чергу, Дмитро Масюк, доктор ветеринарних наук, професор, директор НДЦ біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК ДДАЕУ «Biosafety Сenter» пояснив комплексну діагностику хвороб ШКТ свиней, а саме які конкретно зразки для яких патогенів кишкових хвороб треба забирати. Також фокусувався на бар’єрній функції кишечника, адже розуміння механізмів контролю та посилення бар’єрної функції допомагають запобігти інфікуванню свиней. Спікер поділився інформацією про поширення резистентних штамів E.Coli та Salmonella на українських підприємствах у випадку некоректного застосування антибіотиків.

Наступний модуль ветеринарної школи запланований 27-го червня. У його фокусі — типові хвороби свиноматок і поросят підсисного періоду. Слідкуйте за оновленнями в новинній стрічці!


Навчання спеціалістів ветеринарної медицини свиногосподарств здійснюється в рамках проєкту «Забезпечення здоров'я тварин в Україні», який Асоціація «Свинарі України» реалізує спільно з Міністерством сільського господарства США (USDA). Програма ветеринарної школи складається з п'яти модулів, кожен із яких містить чотири презентації на пов'язану тематику. Навчальні матеріали готують провідні вітчизняні та іноземні експерти. Учасники, які пройдуть поний курс навчання, отримають сертифікати.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.