1
бер.

СЕКРЕТИ ЕФЕКТИВНОСТІ СТОВ «ПРОМІНЬ» — У ФОКУСІ «ПРИБУТКОВОГО СВИНАРСТВА»

Вітчизняні свинарі, незважаючи на виклики сьогодення, продуктивно працюють, будують амбітні плани розвитку та вміло їх реалізують. Такого завзяття не позичати СТОВ «Промінь», що на Миколаївщині. Про історію підприємства, секрети ефективності та цілі діяльності розповів директор Сергій Ясевін.

СТОВ «Промінь», с. Воєводське, Арбузинський район, Миколаївська обл.

Підприємство засновано у 2004-му році на базі колишнього племзаводу. Нині поголів’я комплексу налічує до 6800 свиней, з них 790 свиноматок. Господарство працює у закритому циклі. Крім свинарства розвивають молочне скотарство. Земельний банк підприємства в 6800 га забезпечує потребу в кормовій сировині. У структурі є комбікормовий завод і забійних цех для власних потреб. У найближчих планах — запуск відгодівельника на 2000 голів, а також будівництво нового свинокомплексу на 2500 свиноматок.

— СТОВ «Промінь» на ринку майже двадцять років. З чого все починалося? Які напрями діяльності розвиваєте?

— Підприємство у 2004-му році заснував Остапенко Олександр Миколайович на базі збанкрутілого радгоспу «Комсомолець». Хоча у радянські часи це був відомий племінний завод свиней породи Велика біла, на момент його придбання всі потужності було занедбано та розкрадено. Залишилося не більше ста свиноматок і п’ятдесяти корів, яких утримували у невідповідних умовах без належної годівлі.

Нову історію розпочали з реконструкції та переобладнання виробничих корпусів. Встановили автоматизовані системи вентиляції та контролю мікроклімату, підігрів для поросят у маточнику, автоматичні системи роздачі кормів та інше обладнання як вітчизняного, так й іноземного виробництва. Та найголовніше, що у 2014-му році запустили власний комбікормовий завод потужністю 200 т/доба, оснащений двоконтурним змішувачем і гранулятором (3 т/год.), олійним пресом, автоматизованим дозуванням макро- і мікроелементів, а також лабораторією для аналізу якості кормів.

На перших порах працювали з тваринами, «успадкованими» з радгоспу, але поступово оновлювали племінне стадо. У 2019-му році змінили генетику і сьогодні працюємо з тваринами РІС та Genesus, якістю яких задоволені. Наразі утримуємо майже 800 свиноматок і понад 6000 свиней на відгодівлі. Маємо власне кормовиробництво та достатній для забезпечення себе кормовою сировиною земельний банк. І хоча частка свинарства у структурі підприємства трохи перевищує 10% — основний напрям діяльності молочне скотарство — маємо плани надалі розвивати цей бізнес.

Продовження інтерв’ю читайте у рубриці «Фокус» лютневого номеру журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест», № 1 (73).


Журнал «Прибуткове Свинарство» - єдине вузькоспеціалізоване видання, присвячене виключно свинарству!
Журнал виходить один раз на 2 місяці.
Вартість друкованої річної підписки становить 3000 грн.
Вартість електронної річної підписки 1650 грн.
Для оформлення підписки звертайтеся за телефоном: 067 357 84 94.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.