14
жовт.

АСУ відновлює виробничо-збутові ланцюги на ринку свинини

З липня 2022-го Асоціація «Свинарі України» активно сприяє відновленню перерваних війною ланцюгів поставок на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організацією ООН ("ФАО").

Проєкт, спрямований на полегшення координації між вітчизняними виробниками та їх потенційними контрагентами, а також для покращення забезпеченості необхідними виробничими ресурсами.

«Упродовж останніх трьох місяців АСУ регулярно проводить моніторинг потреб та ключових бар’єрів у роботі виробників та переробників свинини. У відповідь на запити операторів, отримані у ході опитування протягом липня-вересня, АСУ сприяла переспрямуванню продукції свинарства (товарні поросята, свині забійних кондицій, охолоджені свинячі півтуші) на суму понад 23 млн грн (0,63 млн дол. США за курсом НБУ), а також надала гуманітарну допомогу ветеринарними препаратами та кормовими добавками понад 15 підприємствам з Донецької, Запорізької, Харківської та Чернігівської областей на понад 6 млн грн. З початку війни Асоціація забезпечує широкий спектр консультацій виробникам свинини — від ринкових тенденцій в сегменті торгівлі забійними тваринами, племінним поголів'ям, товарними поросятами та ключовими кормовими інгредієнтами до супроводу коректної фіксації збитків від військової агресії та пошуку вільних виробничих приміщень для релокації виробництва у безпечніші регіони», — коментують в Асоціації «Свинарі України».

Як і до війни, Асоціація підтримує тісну співпрацю з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Мінекономіки, Держпродспоживслужбою: «У третьому кварталі 2022-го одним з пріорітетних напрямків співпраці між галузевим об’єднанням та держорагнами стала підготовка до відкриття ринків ЄС для вітчизняної свинини та гармонізація законодавства в частині гігієнічних вимог до продукції тваринного походження».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.