15
вер.

Групове утримання свиноматок: обладнання загону без застосування електроніки

Нині у свинарстві актуальним є впровадження інноваційних технологій у системах утримання свиноматок. Проте це не означає, що обов’язково застосовувати дорогу електроніку, програмовані контролери (ПЛК) та підключення до мережі Інтернет. Ефективні технології можуть мати інноваційний механічний дизайн, який одночасно вирішує виробничі проблеми і не вимагає зайвих капіталовкладень.

Прикладом такого рішення є станки вільного доступу (станки з дверцятами, що фіксуються самостійно). Вони забезпечують зручну в управлінні систему групового утримання свиноматок у цеху осіменіння та очікування, відповідають вимогам добробуту тварин та не створюють проблем в обслуговуванні, характерних для систем електронної годівлі свиноматок.

Які технологічні особливості та переваги станків вільного доступу — читайте у рубриці «Обладнання» у жовтневому номері журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест» №71.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.