30
черв.

Ринок живця: різноспрямований рух

Протягом останнього тижня червня на ринку свинини спостерігається різноспрямований рух цін, відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України».

У ході торгів минулої п’ятниці близько половини операторів переглянули планову ціну цього тижня на 0,2-2 грн/кг. Так, ціни закупівлі свиней забійних кондицій на Заході коливалися в межах 56-57 грн/кг, на Сході ціновий коридор закріпився в межах 58,5-61 грн/кг, а в Центрі становив 59-60 грн/кг. Незважаючи на ці зміни, значна частина виробників залишила ціну реалізації на рівні попереднього тижня, а середньозважена ринкова позначка додала 5 коп., склавши 58,95 грн/кг.

Серед ключових причин посилення цінового тиску, зокрема, на Заході країни заготівельники озвучують істотне пожвавлення імпортної активності, пов’язане із скасуванням «податкових пільг» при завезення продукції з-за кордону з липня. Крім цього, окремі переробники нарікають на послаблення реалізації та підвищену конкуренцію, зокрема з постачальниками свинини інших регіонів. З іншого боку, хоча загальні обсяги тижневої пропозиції свиней забійних кондицій дещо стабілізувалися, на Сході та Півдні ситуація залишається напруженішою, що слугує підтримкою для цін в цих регіонах. Водночас у решті областей природним «регулятором» ринку в найближчі пару місяців слугуватиме сезонне зниження темпів приросту живої маси тварин.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.