4
трав.

Роздрібна ціна на свинину додала 1 грн у квітні

У квітні роздрібні ціни на охолоджену свинину демонстрували позитивну динаміку, — констатують аналітики Асоціації «Свинарі України»

За результатами моніторингу цін ключових національних торгівельних мереж, який проводить аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України», протягом квітня середня роздрібна ціна свинини зросла на 1 грн/кг — з 130 до 131 грн/кг в середньому. «Найпомітніше — на 2,2-2,5 грн/кг чи 1,3-1,7% — піднялися ціни на преміальні сезонно популярні частини: стейк, вирізку, корейку без кістки, ошийок. Враховуючи те, що саме у квітні щороку активізується попит на свинину з наближенням Великодніх свят та «пікнікового» періоду, така динаміка є досить типовою та очікуваною. Водночас, роздрібна ціна на «всесезонну» лопатку залишилася незмінною, а свиняче охолоджене стегно навіть подешевшало на 5%», — пояснюють аналітики Асоціації «Свинарі України».

Щодо інших видів м’яса, впродовж квітня курятина подешевшала на 1,5% в середньому насамперед за рахунок зниження ціни на філе (-1,8%) та стегно (-5,25%), адже роздрібна ціна тушки знизилася мінімально (-0,2%). Яловичина, індичатина та м’ясо качки практично не змінилися в ціні (+/-0,5% протягом минулого місяця).

«Хоча свинина у роздрібі протягом квітня подорожчала, середня ціна кілограма цього виду м’яса напередодні Великодня була нижче ніж на початку року: у січні середня роздрібна ціна кілограма становила 132,8 грн/кг, що на 1,5% чи майже на 2 грн/кг вище за квітневий показник. Натомість яловичина у квітні була в середньому на 6,8% дорожчою ніж у січні, курятина — на 1,1%, м’ясо качки — на 3,7%. Темпи приросту цін на ці види м’яса за рік також були помітно вищими: якщо роздрібна ціна на свинину за рік зросла на 2%, то ціна на яловичину з минулого квітня зросла на 28%, курятина подорожчала на 22%, індичка — на 11,6%. Здороження свинини незначне порівняно з динамікою інших видів м’яса, проте з часом інфляційні процеси та інші ринкові чинники можуть відчутніше змінювати цінники на охолоджені напівфабрикати зі свинини», — попередили в Асоціації «Свинарі України».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.