19
лист.

Поголів’я свиней в Україні знову скорочується

Кількість свиней в країні знову опустилася нижче шестимільйонної позначки. Негативну динаміку відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДССУ.

За даними Державної служби статистики України загальна чисельність свиней на початку листопада склала 5,98 млн гол. Це на 3,2% чи майже 200 тис. голів менше ніж рік тому. Аналітики профільної асоціації відзначають, що окрім прискорення темпів скорочення присадибного поголів’я свиней до 9,5%, спостерігається зменшення темпів приросту кількості свиней у сільськогосподарських підприємствах.

«Якщо на початку року показник сягав майже 12%, ще пару місяців тому цей показник складав 3-4%, то станом на початок листопада становив 1,3% чи 46 тис. голів. Тож щоб «перекрити скорочення поголів’я у господарствах населення, нарощування промислового поголів’я мало б бути щонайменше уп’ятеро більшим. Проте у світлі ринкових тенденцій останнього року такий ривок є практично неможливим», - коментують в АСУ.

Зазначимо, що місяцем раніше аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» відзначив перші сигнали згортання галузі.

Самостійно відстежувати помісячну динаміку поголів’я свиней, їх вирощування та реалізації на забій, а також інші важливі індикатори вітчизняного ринку свинини зможете у інфографічній рубриці за посиланням.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.