ПП «Сігма»

Історія компанії почалася 2001-го, коли орендували один із корпусів колишнього радгоспу «Степове» та наповнили його першими 113 свиноматками. Проте вже 2009-го «Сігму» нагородили почесним орденом Святого Миколая за стрімке зростання обсягів виробництва.

Нині племінне поголів’я компанії — 2500 свиноматок (підприємство входить до двадцяти найбільших свиногосподарств України за обсягами маточного поголів’я*). Основні філії розташовані в селах Степове Дніпропетровського району — маточник (1800 свиноматок, 80 опоросів на тиждень) і комплекс дорощування; у Піщанці Новомосковського району — відгодівельний комплекс потужністю 11 тисяч голів; а також у Жданівці Магдалинівського району — виробництво замкнутого циклу (200 свиноматок маточного поголів’я). Недавно компанія придбала виробничий майданчик у селі Васильківка (Васильківський район, Дніпропетровська область). Нині там працює сектор відгодівлі — в травні 2013-го з Німеччини завезли 4700 поросят вагою 20–25 кг. Водночас «Сігма» перевозить сюди маточне поголів’я (500 свиноматок) із ферми, яку орендувала в с. Павлівка Васильківського району. Маючи такі потужності, компанія легко реалізує свої плани — продати на кінець 2013-го року 5,5 тис. т свинини у живій вазі.

Компанія переважно працює з породами Велика Біла та Ландрас. Раніше віддавали перевагу генетиці «Франс-Гібрид», проте «змінили курс» і останні 360 свиноматок та 16 кнурів (ірландської й німецької селекції) закупили в Hermitage Genetics. Завдяки такому «вливанню» прагнуть покращити ефективність виробництва: зараз свиноматки в середньому дають 11,5 поросяти на опорос (27–27,5 на свиноматку на рік), а від нових тварин очікують 12–12,5 поросяти на опорос (28–28,5 на свиноматку на рік).

ПП «Сігма» має власний комбікормовий завод (обладнання французької компанії Toy) потужністю 4,5–5 т/год., сучасний гноєпереробний комплекс (сепарація на фракції, застосування каліфорнійського черв’яка для виробництва біогумусу), крематорій. 3–4% виробленої свинини реалізує через власні магазини «М’ясна крамниця».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.