ПП «Аграрна компанія — 2004»

ПП «Аграрна компанія 2004» є частиною вертикально інтегрованої структури — Групи компаній VITAGRO, історія якої почалася зі створення в 1999-му приватного підприємства «Промислова компанія», спершу торгувала паливно-мастильними матеріалами, а згодом почала надавати послуги сільськогосподарським підприємствам Хмельниччини з обробітку землі та вантажоперевезень.

Нині у складі Групи — ТОВ «Агрохімічна компанія «VITAGRO» (яка продає засоби захисту рослин та насіння озимих, ярих і технічних культур), а також приватне підприємство «Аграрна компанія 2004», що стало багатогалузевим господарством, спеціалізуючись на рослинництві, тваринництві, садівництві та овочівництві.

Група компаній VITAGRO обробляє майже 42 тис. га у Волочиському, Городоцькому, Кам’янець-Подільському, Хмельницькому, Чемеровецькому, Ярмолинецькому районах Хмельницької області та в Борщівському районі Тернопільської області.

Левова частка у структурі господарств належить свинарству. 2011-го тут збудували свинокомплекс потужністю 20 тисяч свиней на рік, де є репродуктор на 720 свиноматок та два відгодівельні комплекси. Крім того, реконструювали старі свинокомплекси, обладнавши їх за останнім словом техніки (годівниці, поїлки, системи видалення гною та вентиляції виробництва компаній Skiold та Exzafan). Тут відгодовують свиней за кращими європейськими технологіями.

Нині завершують реконструкцію ще одного відгодівельного майданчика та репродуктора на 1155 свиноматок. До кінця року планують збільшити потужності до 50 тис. голів одночасного утримання. А до 2015-го довести маточне поголів’я до 5 тис. свиноматок.

Незабаром планують завершити будівництво комбікормового заводу, розрахованого на виробництво 150 тонн комбікормів щодня.

Вкрай важливою у компанії вважають соціальну місію. Тому майже всі працівники свинокомплексів господарства — жителі прилеглих сіл. Зазвичай це люди, які не мають досвіду роботи в сучасному промисловому свинарстві, тож їх навчають безпосередньо на підприємстві та організовують стажування за кордоном.

Із грудня 2011-го ПП «Аграрна компанія 2004» — член Асоціації свинарів України.

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).