ТОВ «Агропрайм Холдинг»

ТОВ «Агропрайм Холдинг» один з провідних сільгоспвиробників Одеського регіону. Компанія обробляє майже 25 тис. га землі у Ізмаїльському, Болградському, Саратському, Арцизькому і Тарутинському районах та активно розвиває тваринництво.

Ферма на 200 голів свиноматок була збудована у 2008 р поблизу с. Жовтневе (Болградський р-н). Технологічне обладнання для утримання свиней, лінії годівлі, цех з виробництва комбікормів, система сепарації та утилізації гною відгодівельника поставлені компанією «БАУЕР Текнікс с.р.о. Табор» (Чехія). Система управління елеватором та комбікормовим цехом — від НВП «Інновинпром» (Україна, м.Вінниця).

Ферма втілює в собі останні європейські технології у галузі племінного свинарства: вентиляційні та опалювальні системи, заходи із мінімізації проникнення інфекцій, міні-елеватор, власний комбікормовий завод, а також облаштована за принципом памперса пориста підлога, що дозволяє всі відходи знезаражувати у спеціальних відстійниках із подальшим використанням гною як добрива на полях.

Статус племрепродуктора було отримано у лютому 2008р. В березні 2008 р. було завезено чистокровних кнурців та свиноматок порід велика біла та ландрас із Франції (генетична компанія «Нуклеус»), а вже із жовтня 2008 р. господарство почало реалізацію племінних свинок і кнурців високої якості із власного племрепродуктора. Всі тварини мають антистресовий ген, спокійно сприймають переїзди та зміну умов утримання, а також адаптовані до кліматичних умов України.

В 2010 р. розширено генетичну базу тварин, завезені чистопорідні кнурці порід велика біла та ландрас німецької селекції з ФРН.

В лютому 2011 р. підприємство отримало статус племінного заводу (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України від 21.02.2011 р. № 40/55).

В серпні 2011 р. «Агропрайм Холдинг» ввів в експлуатацію найбільший в Одеській області відгодівельний комплекс потужністю 24 000 голів свиней на рік. Комплекс передбачає промислове потокове, ритмічне протягом року, виробництво свинини в замкненому циклі. Після виходу на планову потужність комплекс зможе виробляти близько 3 тис. тон високоякісного м’яса на рік. До складу комплексу входять 6 цехів із утримання та відгодівлі свиней.

Раціон кормових сумішей свиней на відгодівлі складається на 96% із зернових, зернобобових культур, вирощених ТОВ «Агропрайм Холдинг», та культур білкової групи і шроту, закуплених в сільгоспвиробників центральних і північних регіонів України. Інші компоненти кормосумішей не перевищують 4% загального обсягу кормів. Тому свинина екологічно чиста і відповідає міжнародним стандартам безпеки харчових продуктів.

Визнанням досягнень наполегливої праці колективу ТОВ «Агропрайм Холдинг» стали нагороди ХХІ Міжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2009»: Золота медаль Переможця конкурсу за кращу продукцію, технологію та наукову розробку, Диплом ІІ ступеню « за групу ремонтних свинок породи велика біла» та Дипломом ІІІ ступеню «за групу ремонтних свинок породи ландрас».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.