ТОВ «Еліта»

ТОВ „Еліта”, очолюване Кудлай Надією Дмитрівною, було засноване в 1992 році на базі Київської дослідної селекційної станції в смт. Терезине.

У 2004, 2006 та 2009 роках господарство завезло племінних свиней із Англії генетичної компанії RA-SE Genetics, якості племінного матеріалу якої довіряють у багатьох країнах Європи: гарантоване отримання найвищих результатів, можливість розведення сильних, імуностійких та однорідних відгодівельних свиней (відсутність гена чутливості до стресу) із високим темпом росту та високою вартістю туші (відсутність гену RN-).

Господарство використовує 100% штучне запліднювання, і наприкінці 2006 року у ТОВ «Еліта» побудували центр штучного осіменіння свиней на 40 кнурів.

На сьогодні господарство щороку вирощує та реалізує племінний молодняк порід Велика Біла та Ландрас, гібридну свинку Cora, а також термінального кнурця Optimus.

ТОВ «Еліта» має статус племзаводу із розведення свиней породи Велика Біла та племінного репродуктора з розведення породи Ландрас. Господарство орендує 1300 га посівних площ, повністю забезпечуючи напрямок тваринництва кормовою сировиною. Виробництво комбікормів здійснюється власним комбікормовим заводом (виробництва компанії Buschhoff), який знаходиться на території господарства.

Основний вид діяльності ТОВ «Еліта» являється вирощування високопродуктивних тварин, залучаючи найсучасніші технології та професійний підхід до справи.

На сьогоднішній день у трьох відділеннях ТОВ «Еліта» утримується 5500 голів свиней.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.